Imam osjećaj da je ovo s gubljenjem kilaže pomalo adiktivno, ono kad vidiš kako dobro izgledaš, a još bolje se osjećaš u svojoj koži, sve bi još. Hoću reći, razumijem sada te žene, jer i mene je uhvatilo pomalo to ludilo. Nije to toliko ni zbog izgleda, ali da se ne lažemo, ogroman je plus, nego što je moj doživljaj i osjećaj same sebe jedno 10x bolji. A kad sjajiš iznutra, to se vidi i vani.
Nažalost, to uglavnom podrazumijeva restrikcije dok ne nađeš sistem i ne naučiš ispravno se hraniti, jer rješenje definitivno nije zauvijek živjeti na nekoj dijeti i demonizirati hranu. Treba u svemu uživati. Naročito u hrani. Da me pitaju da li bih se prije odrekla seksa ili hrane, nisam sigurna da bih se dugo nećkala.
Ušla sam danas u haljinu broj 36. To se nije desilo od… jedne godine u Beču, sjećam se spremam se da izađem sa sestrom, išle smo u kupovinu i kupim minicu, što gotovo nikad ne nosim, ali je bila tako lijepa, neka od čipke, tanana, ja spremna da se svidim jednom visokom, crnom… i sjećam se ona broj 36. Eto, nešto mi taj broj ostao asocijacija na taj dan u Beču, haha.
“Da me pitaju da li bih se prije odrekla seksa ili hrane…” . I sta je odgovor ?
Šta ti misliš? 😜
Slažem se da jeste adiktivno, kako bi bilo da uvijek tako zračimo bez obzira na izgled (mršavost)? Ali àto jest, jest, lijepo je vidjet fit osobu bez puno masnog tkiva da se tako izrazim.
Hahah ovo mo je vrh, napokon ljudi počeli spominjat seks na blogeru.
A ovo da je adiktivno, sjetoh sebe kad mi se rodilo drugo dijete i ja sam lijepo brzo povratila staru težinu, možda za 3-4 mjeseca, ali jednom me zadesi da sam imala temperaturu 40 par dana i nisam nista jela, kad sam se napokon oporavila, toliko sam se sebi svidjela mršava da sam htjela to zadržati i ljutila se što sam se kasnije vratila na staru težinu, a btw bila sam s vraćenom težinom vjerojatno i mršavija nego sad. Što ti je mozak?
viđala sam baš krupne cure koje zrače velikim samopouzdanjem i energijom, ali malo je takvih baš, nažalost, većina nas samopouzdanje veže za kg. Mada, realno, ono jest i najzdravije biti bez viška masti…
ma niko to ovdje ne radi, pa zato ne spominjemo hahah
ja se sjećam tih nekih dana kad sam bila mršavija nego sad, pa uvijek sebi nalazila mane, valjda s godinama dođe i ta samosvijest, pa zavoliš sebe, a i to se sve vidi… a to mršanje nakon bolesti mi je isto poznato, kad svu vodu izgubiš pa kontaš vidi što je lako, haha.
“Nije to toliko ni zbog izgleda, ali da se ne lažemo, ogroman je plus, nego što je moj doživljaj i osjećaj same sebe jedno 10x bolji.” – e ovo mi je najbitnije.
naravno, ako se neko osjeća super i sa više kg, što da ne, samo treba misliti na zdravlje, u oba slučaja, niti jedna krajnost nije dobra.
Pa da, jašta je, jednostavno se navučeš na mršanje kad vidiš koliko dobro izgledaš i koliko se dobro osjećaš 😄
haha, jest vala, sve što sam htjela pojesti danas, neće nigdje pobjeći ni neki drugi dan 😀
Šta radiš da smršaš, možeš jedan post o tome, ja više nemam ideja.
Uh, to je tema za sebe, možda sam pisala nekad prošle godine, ali pošto znam brisati postove, možda sam i taj. Budem na Protekal ishrani, možeš proguglati. Skupo je, odmah da kažem, ali efektno. Meni je bilo bitno promijeniti navike ishrane, a to sam s tim uspjela.
Interesantna tema. Znam da sam prije cesto mislila – da mi se udebljati sigurno bih bolje izgledala, i onda sam nekad u odraslijoj dobi imala tu fazu “mozda ipak da smrsam”, dok nisam skontala da ja sebe sekunde ne percipiram kako treba i da uopste o tome ne trebam razmisljati. Imam pantalona od 34 do 38, isto znak da se ne percipiram uvijek jednako, a i brojevi su cudni.
Da sam deblja sigurno ne bih uspjela smršati jer ne volim biti gladna, mrzim raditi trbusnjake, trenirati nešto što nije zabavno itd., ali isto tako nisam prevelik fan hrane i jedem kad moram. Tako da, rekla bih da pratim svoju intuiciju i da je to za mene zdravo, ako uz to smršam – super, ako se udebljam – isto super i tjt. Mislim da bi me restrikcije izludile, i jest jednom pocelo u tom pravcu, jedva sam prestala. Samodestruktivna su to ponasanja.
p.s. dosta žena može bez seksa 😛 ali mi ne pričamo o tome 😀
apsolutno to kako sami sebe pericipiramo ima veeelike veze. brojevi ne znače ništa, vidim to naročito sad kad sam smršala, kako i dalje mogu bez problema da nosim odjeću većih brojeva, a znam da nisam “tolika”.
I ja ne volim biti gladna, ali isto tako me više izjeda ovaj osjećaj nezadovoljstva i neke tromosti kad imam koji kg više. Pa se ond kratko strpim, mada ključ nije uvijek biti pod restrikcijama, definitivno, samo mijenjati navike. Ja mislim da bih mnogo lakše održavala kilažu da volim povrće, ali jedem ga vrlo malo i onda je unos vlakana i proteina siromašan pa se lakše udebljati, nažalost.
haha, živa istina, totalno bih mogla živjeti u svijetu bez muškaraca (kao hetero osoba) 😂